Stmelovací kurz


Stmelovací kurz je určený třeba pro první ročníky středních škol. Jeho rozsah může být od prodlouženého víkendu po cca týdenní kurz a může mít několik různých podob.

Hra na hrdiny, simulační hra. Účastníci se na dobu kurzu promění v hrdiny příběhu a vstoupí do něj.

Mladí lidé tyto hry dobře znají pod názvy jako RPG nebo LARP >>.

Pro ty, co neznají ty dvě tajemné zkratky: RPG znamená Role Playing Game, volný český překlad je „hry na hrdiny“, čímž se míní hrdinové obecně, hraní rolí. LARP je něco jako jedna z podob RPG, je to „živá“ hra (zkratkou RPG se totiž kromě živého hraní označují i počítačové hry s podobným charakterem), jejíž účastníci přijmou předem vytvořené role hrdinů v určitém příběhu (ten má svůj obrysový scénář) a tedy vstoupí do pocitů a jednání postavy žijící v určitém sociálním systému.

nabfb4aCo to znamená pro vás? Účastníci dostanou postavy v příběhu, přečtou si, co je jejich postava zač, jakou má minulost, přečtou si, jak je příběh rozehraný a co je cílem jednotlivých postav. A pak se změní ve svou postavu a ocitnou se v jiné realitě. To podpoříme kostýmem, který postava získá, prostředím, rekvizitami.

Hra na filmový štáb, tuto hru jsme pojmenovali filmbuilding.

Je to vlastně takový specifický LARP. Účastníci se změní v členy filmového štábu. Od většiny her se tato ovšem liší tím, že během vlastní hry opravdu natočí krátký film, který se pak může promítat buď ve škole, nebo umíme zajistit projekce ve vám blízkém kině. Máme vyzkoušené s žáky ve věku cca 8. ročník ZŠ až po maturanty a víme, že v této věkové skupině to funguje neuvěřitelně dobře.

Námi realizované aktivity vždy spojují rozvíjení týmové spolupráce, schopnost společně překonávat překážky, schopnost týmu učit se – a současně nabízejí příležitost k jedinečným a stmelujícím zážitkům.

Share Your Thoughts